Хронікерс

Інформаційний знак якості

У районній лікарні на Закарпатті викрили схему з «фантомними пацієнтами» на 9,5 млн грн

Правоохоронці повідомили про підозру директору лікарні, завідувачу відділення та двом лікарям

У Мукачівському районі на Закарпатті правоохоронці викрили схему штучного завищення фінансування районної лікарні за Програмою медичних гарантій. Про підозру повідомлено директору лікарні, завідувачу відділення та двом лікарям.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передає «Хронікерс».

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

За даними слідства, керівник медзакладу, який також є депутатом Мукачівської районної ради, спільно із завідувачем організував механізм отримання додаткових бюджетних коштів. До схеми залучили двох медиків, які вносили неправдиві дані до електронної системи охорони здоров’я.

«Упродовж січня-вересня 2025 року до медичних інформаційних систем внесено відомості про понад 1200 «пацієнтів», які нібито отримували складне лікування із застосуванням інвазивної ШВЛ. Водночас встановлено, що такі послуги фактично не надавалися, а відповідне обладнання у відділенні навіть було відсутнє», – кажуть в ОГП.

В Офісі Генпрокурора додають, що після внесення фіктивних даних директор підписував електронні звіти та подавав їх до НСЗУ, що щомісяця забезпечувало лікарні близько 1 млн грн додаткового фінансування. Загалом, за висновками експертиз, заклад безпідставно отримав понад 9,5 млн грн бюджетних коштів.

Кошти, зокрема, використовувалися для преміювання учасників схеми.

У межах провадження посадовців відсторонено від посад. Директор лікарні перебуває під вартою з можливістю внесення застави, завідувачу відділення обрано цілодобовий домашній арешт.