Хронікерс

Інформаційний знак якості

У Харкові державі повернули унікальну археологічну пам’ятку

Прокурори довели незаконність передачі у комунальну власність, а згодом — у приватне користування земельної ділянки понад 34 га т

Харківська обласна прокуратура повідомила, що прокурори через суд повернули державі археологічну пам’ятку «Війтенки-1», передає Хронікерс.

Прокурори довели незаконність передачі у комунальну власність, а згодом — у приватне користування земельної ділянки понад 34 га та вартістю понад 1,4 млн гривень, що є частиною археологічної пам’ятки місцевого значення «Війтенки-1», розташованої поблизу Валок.

Йдеться про унікальний комплекс — поселення та могильник пізньоримського часу — початку доби Великого переселення народів (середина III — початок V століття), який належить до черняхівської археологічної культури. Ще у 1997 році поселення визнано пам’яткою археології місцевого значення.

Встановлено, що землю незаконно передали у власність Валківської міської ради, а згодом — у користування фермерському господарству, яке засіяло територію пшеницею. Однак ця ділянка є землею історико-культурного призначення і може перебувати виключно у державній власності. Її вилучення можливе лише за погодженням з Кабінетом Міністрів України та уповноваженим органом у сфері охорони культурної спадщини.

Суд задовольнив позовні вимоги: наказ про передачу землі у комунальну власність визнано незаконним і скасовано, договори оренди визнано недійсними, а відповідачів зобов’язано повернути земельну ділянку державі.