Хронікерс

Інформаційний знак якості

На Закарпатті викрили двох прикордонників, які брали хабарі за пропуск військовозобов’язаних у прикордонну зону

В одному випадку «тариф» складав 200 доларів, в іншому – 500 дол. з особи

Закарпатські правоохоронці викрили двох прикордонників, причетних до схем незаконного пропуску чоловіків призовного віку до прикордонної зони. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону, передає «Хронікерс».

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

За даними слідства, в одному з епізодів 32-річний інспектор прикордонної служби у званні молодшого сержанта організував незаконний пропуск чоловіків до контрольованого прикордонного району за грошову винагороду. В іншому випадку 24-річний інспектор у званні сержанта вимагав неправомірну вигоду за «допомогу» у перетині контрольно-режимного пункту.

Як зазначають у прокуратурі, один із підозрюваних встановив «тариф» у 200 доларів з особи за безперешкодний проїзд до прикордонної смуги без перевірки військово-облікових документів, інший – 500 доларів.

«У квітні 2026 року задокументовано факт пропуску мікроавтобуса з п’ятьма чоловіками – за це військовослужбовець отримав 1 тисячі доларів США. Іншого прикордонника викрили під час одержання 1 тисячі доларів США за сприяння виїзду двох осіб», – йдеться у повідомленні.

Обох військовослужбовців затримано в порядку ст. 208 КПК України. Їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою. Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади строком до 3 років. За клопотанням прокурорів суд обрав підозрюваним запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави.