Хронікерс

Інформаційний знак якості

Нерухомість «Київського радіозаводу» продали у 23 рази дешевше: Арбітражному керуючому оголосили підозру

Державі завдано збитків у понад 60 млн грн

Правоохоронці повідомили про підозру арбітражному керуючому, якого підозрюють у завданні державі збитків на понад 60 млн грн під час реалізації майна державного підприємства, повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко та пресслужба поліції Києва, передає Хронікерс.

За даними слідства, у 2017 році підозрюваний здійснював управління майном збанкрутілої державної акціонерної холдингової компанії «Київський радіозавод». Однак замість забезпечення інтересів кредиторів він сприяв продажу активів за суттєво заниженою вартістю.

Зокрема, йдеться про відчуження цілісного майнового комплексу, до якого входили шість виробничих приміщень та корпоративні права підприємства. За версією слідства, об’єкт продали приватній компанії приблизно за 10 млн грн, тоді як його ринкова вартість на той момент перевищувала 60 млн грн.

«Значні збитки, завдані державі, підтверджені висновками судових експертиз. Фактично майно реалізували у 23 рази дешевше. Крім того, продаж здійснювався попри законодавчу заборону на приватизацію майна підприємств космічної галузі», — заявив Кравченко. 

Він додав, що фігуранту оголошено підозру за ч. 3 ст. 365-2 КК України – зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

На майно накладено арешт. 

Правоохоронці встановлюють всі обставини справи та перевіряємо причетність до злочину інших осіб.

«Держмайно не може бути товаром для чиєїсь особистої вигоди. Продаж стратегічних активів зі знижкою 95% – це не «помилка», а злочин. За нього буде відповідальність», — підкреслив генпрокурор.

Читайте також: