Також у РТЦК і СП Києва додали, що родичі доправлених до ТЦК чоловіків мають право їх відвідувати та вільно з ними спілкуватися
Заступниця начальника РТЦК і СП у Києві Лариса Козак заявила, що Працівники ТЦК не мають права забирати у чоловіків мобільні телефони, передає Хронікерс з посиланням на Укрінформ.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал
“Забирати засоби стільникового зв’язку територіальні центри комплектування права не мають. Але треба враховувати, що саме приміщення РТЦК – це режимний об’єкт, там проводяться роботи із документообігом певного категорованого грифу. Також там є відповідні бази, комп’ютери, які теж мають обмежений доступ. Тому законною вимогою співробітника ТЦК або військовослужбовця буде якраз визначити місце спілкування для військовозобов’язаного громадянина в приміщенні. Таке приміщення в кожному районному територіальному центрі має бути”, – сказала вона.
Також за її словами, родичі доправлених до ТЦК чоловіків мають право їх відвідувати та вільно з ними спілкуватися.
“Вона також зауважила, що термін «бусифікація» стосується випадків затримання тих громадян, які добровільно відмовляються виконувати норми законодавства щодо мобілізації та чинять опір щодо прибуття до ТЦК та СП. За нормативно-правовими актами, такі громадяни можуть бути примусово доставлені до ТЦК та утримуватися там до трьох годин, а іноді – до трьох діб”, – повідомили у виданні.
- Двоє посадовців ТЦК на Миколаївщині організували бізнес на мобілізації