У різних країнах світу стає дедалі серйознішим ризик відключення електрики через аномальну спеку
Як пише Хронікерс, про це повідомляє Bloomberg.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал
Агентство нагадує, що наприкінці червня в Чорногорії стався блекаут, спровокований різким зростанням споживання і нестабільністю поставок електроенергії. Він вивів з ладу мережі сусідніх країн.
У Х’юстоні (американський штат Техас) були проблеми з електрикою після урагану “Берил” минулого тижня — жителі не могли користуватися кондиціонерами на тлі спеки.
У Чіуауа (Мексика) залишилися без електропостачання водяні насоси — два тижні без води були понад 70 тис. людей.
Перебої в роботі мереж фіксували в різних країнах, серед яких Еквадор, Кувейт, Мексика, Індія тощо.
Відключення здебільшого відбуваються під час раптового ввімкнення або вимкнення великих обсягів попиту або пропозиції. Пошкодження від ураганів, сплеск вироблення електроенергії з поновлюваних джерел або різкі стрибки споживання — все це може призвести до відключень, якщо мережа недостатньо стійка.
До того ж спекотніше літо означає різке зростання попиту на охолодження, оскільки високі температури призводять до провисання проводів і ризику виникнення лісових пожеж.
За даними Bloomberg, розширення енергосистеми коштуватиме приблизно 24,1 трлн доларів для досягнення мети “нетто-нуля” до 2050 року, що перевищує інвестиції в поновлювані джерела енергії.
- 11 липня в Києві зафіксували три температурних рекорди