Хронікерс

Гарячі українські новини

В Україні лише 27% великих ТЕС досі працюють, – Шмигаль

Наразі в Україні працюють лише 27% від усіх великих теплових електростанцій. Решта зруйновані, або пошкоджені через російські обстріли

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телемарафону, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

За підрахунками уряду, внаслідок атак росії українська енергосистема втратила 9,2 ГВт потужності — це половина від усієї спроможності України.

“Ситуація в енергетиці дуже складна. Це очевидно. росія зруйнувала 50% нашої спроможності генерації електроенергії. Фактично станом на сьогодні через ракетні і дронові атаки ми втратили 9,2 ГВт електроенергії. Це половина нашої потужності, з якою ми проходили, наприклад, минулу зиму”, – сказав прем’єр-міністр.

За даними Шмигаля, лише 27% великих ТЕС залишаються в робочому стані, а 73% – не працюють через сильні пошкодження та руйнування.

Росіяни вже зруйнували 42 енергетичні блоки та пошкодили 20 гідроенергетичних блоків, які через атаки залишаються неробочими.

Глава уряду підкреслив, що Україна працює над тим, щоби до зими запустити якомога більше генерації, а також захистити ті потужності, які збереглися, і ті, які енергетики зараз відновлюють.

Україна працює й над збільшенням імпорту електроенергії з Євросоюзу: зараз ЄС політично дозволяє імпортувати 1,7 ГВт, хоча технічно Україна здатна приймати до 2,2 ГВт. Тому ведуться перемовини про збільшення імпорту.

Окрім того, міжнародні партнери України створили спеціальний фонд підтримки енергетики України, у якому вже зібрали 500 мільйонів євро, відзначив Шмигаль.