Хронікерс

Гарячі українські новини

Росіяни утримують у полоні понад 400 українських жінок: частина з них – цивільні

У полоні ворога перебувають 403 українські жінки, серед яких є незаконно утримувані цивільні. Звернення про обмін Росія ігнорує

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Зазначається, що Росія також утримує жінок, доля яких невідома з 2014 року. Умови їх утримання не відповідають третій Женевській конвенції про поводження з військовополоненими. За словами звільнених з полону жінок, росіяни принижували їх, тримали в негуманних умовах з недостатнім харчуванням, відмовляли в медичній допомозі та не давали зв’язатися з рідними. 

Крім того, Росія не надає доступу до місць утримання полонених та цивільних представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста.

“Українська сторона не раз пропонувала Росії звільнити жінок в першу чергу, натомість представники країни-агресорки займаються маніпуляціями, зокрема оприлюдненням різноманітних списків. Але за цим усім криється небажання продовжувати обміни”, – йдеться у повідомленні. 

У Штабі наголосили, що жінки, так само як і важкопоранені, важкохворі згідно з міжнародним гуманітарним правом мають бути звільнені з полону або репатрійовані до нейтральних країн першочергово.