Хронікерс

Гарячі українські новини

Готував прорив ворожих ДРГ до Харкова: СБУ викрила чергового російського агента

Контррозвідка СБУ зірвала нову спробу ФСБ сформувати власну агентурну мережу на Харківщині. Зловмисники мали сприяти прориву російських диверсійно-розвідувальних груп для захоплення стратегічних об’єктів регіону

Про це інформує пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Для виконання цього завдання окупанти залучили свого агента – в’язня з місцевої виправної колонії, який невдовзі мав вийти на волю.

За вказівкою ФСБ фігурант вербував інших засуджених, у яких також закінчувався термін покарання. Після виходу з тюрми вони мали роз’їхатись по Харкову та прикордонних селищах регіону і встановлювати геолокації українських блокпостів та укріпрайонів.

Також росіяни сподівались отримати від своєї агентури точні координати ключових об’єктів життєзабезпечення з актуальним “звітом” про систему їх охорони.

Розвіддані потрібні були окупантам для підготовки диверсійних рейдів у прифронтові райони області в “обхід” оборонних ліній українських військ.

Служба безпеки зірвала плани РФ та викрила агента. Встановлено, що ув’язнений був завербований ФСБ, коли з 2012 року відбував “строк” на тимчасово окупованій частині території Луганщини.

До початку повномасштабного вторгнення РФ його перевели до виправної колонії на Харківщині як мешканця підконтрольної території України. Перед “етапуванням” він отримав інструкції від російської спецслужби щодо проведення розвідувально-підривної діяльності.

Ще в тюрмі чоловік мав сформувати власну агентурну групу, а після виходу на волю – дистанційно зв’язатись зі своїм куратором із ФСБ для уточнення завдань і термінів їх виконання.

Російському агенту-в’язню повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).