Хронікерс

Гарячі українські новини

ДБР викрило масштабну оборудку на закупівлі генераторів для ЗСУ

Працівники ДБР повідомили про підозру командиру військової частини та його заступнику, а також двом підприємцям, що привласнили кошти, виділені для потреб ЗСУ

Про це інформує пресслужба ДБР, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Встановлено, що під час закупівлі дизельних генераторів на потреби Збройних Сил України було привласнено обладнання на понад 5 млн грн.

Комерсанти, які спеціалізуються на продажі електрогенераторних установок, у 2022 році змовились із заступником командира військової частини. Він мав забезпечити перемогу підконтрольного ділкам товариства на закупівлю тисячі дизельних генераторів для потреб ЗСУ. Сума контракту становила майже 43 мільйони гривень.

Після укладення договору підприємці майже два місяці нічого не робили. Натомість скориставшись недбалістю командира військової частини, уклали додаткову угоду. За оновленими умовами, при збереженій загальній сумі договору, було зменшено на 133 одиниці кількість вже замовлених у Китаї генераторів. Ці 133 генератори згодом ділки привласнили, а державний бюджет через це втратив понад 5 млн грн.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років. Досудове розслідування триває, здійснюється документування інших фактів протиправної діяльності вказаних осіб. Готується клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжних заходів – тримання під вартою.