Хронікерс

Гарячі українські новини

В Україні можуть заборонити онлайн-бронювання ліків

Згідно з проєктом постанови Кабінету міністрів, в Україні можуть заборонити роботу аптечних маркетплейсів і прайс-агрегаторів

Про це заявив президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

За його словами, Кабінет міністрів у проєкті постанові наприкінці квітня запропонував зміни до ліцензійних умов роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Йдеться про проєкт постанови “Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)”.

Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів наголошує, що фактично дія документа унеможливить використання суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, послуг прайс-агрегаторів.

“Зараз 30% покупок в аптеках здійснюються через маркетплейси, аптеки заохочують бронювання онлайн саме знижками, середній розмір яких — 15%. Маркетплейси (apteki.ua, tabletki.ua, doc.ua, та інші) не продають ліки, а лише бронюють – споживач приходить до обраної аптеки, там оплачує і отримує товар. Але основна їх цінність – це пошук найближчої аптеки з потрібними ліками по прийнятній ціні. Тому для громадян втрата майданчиків, на яких можна порівняти ціни та перевірити наявність потрібних лікарських засобів є відкатом в минуле, а не позитивними змінами, як вказано в пояснювальній записці до Постанови”, — йдеться у заяві пацієнтської організації.