Хронікерс

Гарячі українські новини

На Закарпатті хочуть побудувати п’ять сміттєпереробних заводів

До кінця 2027 року на Закарпатті планують побудувати п’ять сміттєпереробних заводів, які сукупно створять понад 600 робочих місць

Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Відповідний меморандум про співпрацю в середу, 8 травня, підписали міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець і голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

Як зазначається, після повномасштабного вторгнення РФ на Закарпаття переїхали чимало українців, які змушені були покинути свої домівки через окупацію або постійні обстріли, а збільшення чисельності населення спричинило зростання кількості побутових відходів.

“Якщо раніше для регіону достатньо було б створити потужності для обробки 300 тис. тонн відходів на рік, то зараз йдеться вже про понад 500 тис.тонн. Вирішити цю проблему мають п’ять нових сміттєпереробних заводів, які планують збудувати у Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Тячівсько-Рахівському та Берегівському районах. Це нові сортувальні та переробні підприємства, які сукупно створять понад 600 нових робочих місць”, – сказав міністр.

Інвестиційна вартість проєкту – понад 152 мільйонів євро.

Зазначається також, що фактично будівництво одного заводу коштуватиме стільки ж, скільки й створення одного полігону.

“Однак наша мета – досягти європейських стандартів управління відходами, а отже зменшити відсоток захоронення, а натомість нарощувати обсяги переробки відходів”, – йдеться у повідомленні.

Початок проєктування заводів на Закарпатті запланований на кінець червня – початок липня цього року, а почати діяти заводи орієнтовно можуть наприкінці 2027 року.