Хронікерс

Гарячі українські новини

НАБУ викрило чинного міністра на заволодінні державними землями на понад 290 млн грн

Чинного українського міністра, колишнього голову аграрного комітету викрили на заволодінні державною землею на 291 млн грн і спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Національного антикорупційного бюро України, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Зазначається, що до складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів.

“Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок”, – розповіли в НАБУ.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

“Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт”, – додають правоохоронці.

Про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяла вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

За даними Суспільного, йдеться про чинного міністра аграрної політики Миколу Сольського.