Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

Ще одній сім’ї із двома дітьми вдалося виїхати з окупованої Херсонщини (ФОТО)

З міста Гола Пристань, яке нині тимчасово окуповане, вдалося виїхати родині з двома дітьми – 12-річним хлопчиком та 5-річною дівчинкою

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

“У будинок українців тричі приходили російські військові з обшуками, а на прохання здійснювати огляд без автоматів, щоб не лякати дітей, отримували відмову.

Мешканці міста мають проукраїнську позицію, а підлітки мають сміливість навіть її озвучувати, однак росіяни виводять їх у поле та стріляють біля голови, аби залякати”, – розповів Лубінець. 

Чимало мешканців міста постраждали від підриву окупантами Каховської ГЕС. З їхніх слів, коли відійшла вода, у місті виявили понад 1 тисячу тіл загиблих, багато кого досі не можуть знайти. 

“Живучи у постійному страху, сім’я не випускала дітей із двору. А після незаконних “виборів”, які проводилися під примусом і обстрілами, сусід-колаборант повідомив, що “нова влада” позбавлятиме батьківського піклування дітей, які не ходять у російську школу.  Тож, аби син продовжив здобувати українську освіту, а донька пішла в 1 клас до української школи, батьки старалися виїхати чимшвидше. Це було складно через брак коштів, адже тато дітей принципово не влаштовувався на роботу до окупантів, а заробляв гроші, допомагаючи мешканцям міста”, – зазначив омбудсман.

На щастя, родині вдалося виїхати. Вона вже побувала у нашому Центрі захисту прав дитини, де з ним поспілкувалися психологи, слідчі, партнери, представники державних органів, які готові допомогти сім’ї дати старт для початку нового життя. 

Зазначається, що діти отримали планшети, тож зможуть здобувати знання у зручний спосіб. Також їм допоможуть влаштувалися у школу, обрати гуртки та за необхідності отримувати психологічну допомогу.