Хронікерс

Гарячі українські новини

На Закарпатті судитимуть депутата, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради

До суду скерований обвинувальний акт стосовно депутата Керецьківської сільської ради Хустського району за фактом підриву гранати на засіданні сесії сільради

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Нагадаємо, 15 грудня 2023 року у селі Керецьки Хустського району під час засідання сесії сільради обвинувачений кинув на підлогу у залі три гранати, які одразу здетонували.

У той день депутати обирали секретаря сільської ради, розглядали фінансові питання – бюджет на наступний рік та умови оплати праці голови сільради. Саме з метою впливу на прийняття цих рішень чоловік і вдався до скоєння теракту.

Встановлено, що до цього він готувався заздалегідь – пошуком гранат займався протягом кількох місяців та придбав їх у невстановленої особи. Дві осколкові наступальні гранати РГД-5 та ручну осколкову оборонну гранату Ф-1 протягом певного часу чоловік зберігав за місцем свого проживання у селі Кушниця.

Від підриву гранат постраждали більше 20 депутатів сільради, двоє загинули. Один чоловік помер наступного дня після інциденту, інший – через місяць.

Також внаслідок теракту завдана майнова шкода Керецьківській сільській раді. Для її відшкодування сільрада вже заявила до обвинуваченого цивільний позов.

Обвинувачений наразі перебуває під вартою.