Хронікерс

Гарячі українські новини

На Київщині підприємство забруднило тушами померлих тварин понад 1,3 га земель

Правоохоронці викрили керівника філії держпідприємства, яке забруднило тушами померлих тварин чималий шмат землі. Збитки довкіллю перевищують мільйон гривень

Про це інформує пресслужба ОГПУ, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора керівнику філії держпідприємства на Київщині повідомлено про підозру. Йому інкримінують забруднення та псування земель відходами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, і зловживання владою або службовим становищем (ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, директор однієї з філій “Укрветсанзаводу”, яке спеціалізується на переробці та утилізації відходів тваринного походження, організував злочинну схему отримання прибутку під виглядом утилізації відходів тварин.

Попри те, що потужності підприємства не дозволяли приймати та утилізувати велику кількість відходів тваринного походження, керівник приймав їх в об’ємі, який перевищує граничну норму. У тому числі на утилізацію брали побічні продукти тваринного походження, непридатні для переробки.

При цьому посадовець отримував гроші за нібито переробку простроченого продовольства в корм для тварин і добрива. Фактично ж такі відходи розміщувалися на території підприємства та на комунальних земельних ділянках за його межами.

З метою прикриття таких злочинних дій відходи спалювали та засипали землею.

За результатами проведених оглядів виявлено 1,3 га засмічених відходами земель. У відібраних зразках ґрунту встановлено перевищення вмісту показників речовин сірки, суперфосфату, хрому, міді, цинку. Шкода довкіллю за забруднення та засмічення земель склала понад 1 млн грн.

На даний час вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Також встановлюються інші особи, причетні до злочину.