Хронікерс

Гарячі українські новини

Мера Тульчина на Вінниччині судитимуть за махінації з землею на 3 млн грнµ

Правоохоронці завершили досудове розслідування стосовно мера Тульчина, який провернув оборудки із землями тергромади, через що бюджет недоотримав мільйонні податки. Обвинувальний акт направлений до суду

Про це повідомляє Держбюро розслідувань, передає Хронікерс.

Посадовець Валерій Весняний діяв в інтересах приватних осіб за можливі «преференції» в майбутньому. 

Так, у 2021 році міський голова без відповідного рішення виконкому та профільної комісії підписав документи на оренду 70 га площі територіальної громади під цукровий завод. При цьому податок, який би мало платити підприємство, був занижений на майже 3 млн грн.

За користування землями комунальної власності орендар має сплатити до міського бюджету 3% від нормативної вартості. Відповідно до угоди, чиновник та бізнесмен штучно «намалювали» вартість оцінки у 2 млн грн.

Проте, вже за рік Вінницький науково-дослідний проєктний інститут землеустрою надав свій висновок, за яким оцінка ділянки перевищувала вказану у договорі в 51 раз. Таким чином, керівництво цукрового заводу не доплатило за оренду 2 млн 803 тис. грн.

У ДЬР зазначили, що міський голова достеменно знав про те, що діє в порушення законодавства. Зокрема, він надавав вказівки підлеглим, які б могли приховати оборудку.

У січні 2024 року Тульчинському міському голові повідомили про підозру. Посадовцю обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в 800 тис. грн.

Мера судитимуть за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Йому загрожує до 6 років вʼязниці.