Правоохоронці ліквідували ще одну схему виманювання грошей у родичів українських військових, які перебувають у полоні або зникли безвісти на фронті
Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає Хронікерс.
За даними слідства, незаконну діяльність організував в’язень однієї із виправних установ Житомира. Він знаходив в інтернеті людей, які розшукували своїх близьких — бійців ЗСУ, що потрапили в полон або зникли на передовій. Потім — телефонував їхнім родинам та за гроші обіцяв знайти і повернути військових додому.
В’язень представлявся учасником “пошукової групи” і вихвалявся “потрібними” зв’язками. За свої “послуги” просив від 5 до 55 тис. грн – залежно від платоспроможності потерпілих.
“Встановлено, що гроші перераховували на банківські картки його співкамерників і спільників “на волі”. Серед них були його матір та цивільна дружина”, – стверджують у СБУ.
Спецслужба задокументувала вимагання більш як 50 тис. грн.
В’язню-організатору схеми оголосили підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
“Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших співучасників злочину”, – додають правоохоронці.
- В’язні Вінницької виправної колонії організували шахрайський кол-центр із щомісячним доходом у 2 млн грн