Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

На Харківщині від сказу помер чоловік, якого вкусила домашня кішка

У лікарні Харкова 19 лютого помер житель Чугуївського району, якого ушпиталили з підозрою на сказ після укусу домашньої кішки

Про це повідомив директор обласної інфекційної лікарні Павло Нартов, передає Хронікерс із посиланням на Суспільне Харків.

“14 лютого до нас з Печенігів поступив 59-річний чоловік з ознаками сказу: підвищена температура, гідрофобія, судоми. Пацієнт був у стадії психомоторного збудження — захворювання було у розпалі. Йому почали надавати паліативну допомогу — специфічного лікування сказу не існує. Його одразу перевели у реанімацію, на наступний день підключили до ШВЛ. На жаль, вчора хворий помер, попередня причина смерті — зупинка серця, ще будуть проводити розтин”, – розповів Нартов.

За його словами, хворого кілька тижнів тому вкусила домашня кішка, яка не була щеплена від сказу.

“Родина мешкає у приватному секторі неподалік кладовища, там, мабуть, кішку вкусила лисиця. Коли чоловік намагався промити дати ліки кішці, тварина його вкусила за кінцівку. Найуразливіші місця – це голова, обличчя, шия та кінцівки, бо там найбільше нервових закінчень. Якби чоловік одразу зробив щеплення, скоріш за все, він би не помер”, – розповів лікар.

Востаннє у Харківській області був зафіксований випадок сказу у березні 2022 року.