Хронікерс

Гарячі українські новини

Українські хірурги вперше самостійно провели складну операцію з пересадки кістки (ФОТО)

У Львові українські хірурги провели складну мікрохірургічну операцію – вперше без допомоги іноземних колег. Пацієнтом став 25-річний військовий Андрію Грушку. Йому зробили реконструкцію нижньої щелепи

Про це повідомили в реабілітаційному центрі “Незламні”, передає Хронікерс.

Андрій Грушко – військовослужбовець з селища Чкалове на Херсонщині. На початку повномасштабного вторгнення РФ він служив на Донеччині, де 12 березня 2022 року російський уламок розтрощив йому щелепу.

“Це був звичайний день на фронті. Ми тримали позиції та стежили за противником. У той час, коли прилетіло, я дивився в бінокль. Вибухова хвиля мене оглушила. Говорити я не міг, не міг зорієнтуватися в просторі, навіть не зрозумів, що сталося”, – згадує він про обставини поранення.

З поля бою Андрія евакуювали побратими, зупинивши кровотечу. Після двох років лікування у різних медзакладах боєць потрапив у реабілітаційний центр “Незламні”. Там йому провели операцію з реконструкції нижньої щелепи методом вставки титанового імпланта, який так не прижився.

Щоб відновити щелепу, хірурги вирішили замістити відсутній фрагмент власною кісткою пацієнта. 

“Це одна з найважчих операцій у щелепно-лицевій хірургії. Щоб кістка прижилася, треба ювелірно зʼєднати купу маленьких судин завтовшки лише з людську волосину”, – наголосили у центрі “Незламні”.

Команда лікарів на чолі з керівником Центру голови та шиї Олегом Ковтуняком забрала частину гомілкової кістки разом із мʼязами та судинами і пересадила її в щелепу. Їм вдалося успішно зшити всі судини. Після цього хірурги закрили рану клаптем власної шкіри пацієнта. Ця складна мікрохірургічна операція тривала 14 годин. Кістка прижилась. Вже через два тижні після відновлення обличчя Андрій зміг поїхати до родини.

Зазначається, що до цього такі операції в центрі проводили з американськими колегами місії Face to Face.