Хронікерс

Гарячі українські новини

Херсонський архімандрит УПЦ МП, який благословив Сальдо на псевдореферендум рф, отримав підозру

СБУ повідомила про підозру екснастоятелю одного із соборів Херсонської єпархії УПЦ МП Олексію, який переховується на лівобережжі регіону

Після захоплення Херсона архімандрит підтримав російських загарбників та увійшов до найближчого оточення гауляйтера Сальдо, ставши його духівником. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

За даними слідства, архімандрит регулярно запрошував його на богослужіння у храмі, а під час проповідей благословляв проведення незаконного референдуму щодо «приєднання» Херсонщини до РФ.

Крім того, фігурант особисто звертався до московського патріарха Кирила з проханням включити місцевий собор до парафії РПЦ. За перехід клірика на сторону окупантів вони передали його собору захоплені території Укртелекому та місцевих бізнесменів у центральній частині Херсона.

Разом з цим 30 вересня 2022 року зрадник був запрошений до георгіївської зали кремля для участі в «церемонії включення» тимчасово захоплених регіонів України до складу РФ.

Під час звільнення Херсона клірик разом з російськими загарбниками втік на лівобережну частину південного регіону. За оперативними даними, там він став секретарем так званої Скадовської єпархії РПЦ.

Архімандриту заочно повідомили про підозру за двома статтями КК України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за вчинені злочини.