Хронікерс

Гарячі українські новини

У комплексі відпочинку “УЛІС” стартував проєкт з психологічної реабілітації українських військових (ФОТО)

Днями, 9 лютого, комплекс будинків на природі “УЛІС” разом із громадською організацією “ДОЛАДУ” провели презентацію соціального проєкту, який направлено на відновлення та зміцнення ментального здоров’я українських ветеранів російсько-української війни та членів їхніх родин

“УЛІС” – комплекс будинків на природі, де слухають тишу, а чують себе. Частина прибутків комплексу йде на розвиток соціальних проєктів.

Мета “УЛІС” – надавати гостям досвід недоступний містянам та бути прикладом свідомого бізнесу. Будинки тут дбайливо інтегровано в неторкану природу, а ми спонукаємо гостей разом вивчати природу та досліджувати місцевість поруч. Відпочинок в “УЛІС” облаштовано таким чином, щоб візит став й методом турботи про своє ментальне здоров’я. “УЛІС” прагне бути корисним всьому, що його оточує: гостям, природі, громаді, а також відповідати на важливі соціальні запити сьогодення. Піклуючись про ментальне здоров’я гостей, “УЛІС” вже розробив і втілив низку програм. Рішення про допомогу ветеранам стало реакцією на ситуацію, в якої опинилась країна. Тож, співпраця з проєктом DoLadu й допомога нашим захисникам —  це відповідь на запит суспільства та ще одна справа, якою ми пишаємося. 

“ДОЛАДУ” – експертна неприбуткова громадська організація в сфері ментального здоровʼя, яка реалізує проєкт DoLadu mental health lab, що надає психологічну та психосоціальну підтримку для захисників й ветеранів, а також їхніх родин. 

Мета DoLadu mental health lab — об’єднати зусилля громадськості, державного сектору, бізнесу, благодійників та партнерів для створення екосистеми ментального здоров’я українців та підвищити доступність та якість послуг у цій галузі заради формування сталого суспільства.

Партнером проєкту стала Ізраїльська коаліція травми (Israel Trauma Coalition). Саме за її протоколами відбувається реабілітація ветеранів.

Реабілітація ветеранів в “УЛІС” тривала впродовж трьох днів. За цей час учасники програми:

  • відчули велику силу природотерапії та дружнього спілкування;
  • пройшли психологічну реабілітацію від експертів Ізраїльської коаліції по роботі з травмою та обстеження від медичних волонтерів українсько-ізраїльської місії FRIDA;
  • ознайомилися з протоколами MAASE, самодопомоги та допомоги іншим, навичками надання першої психологічної допомоги, методиками роботи в команді, а також способами збереження власних ресурсів за принципом PEER to PEER SUPPORT (РІВНИЙ РІВНОМУ) для ветеранів.

На презентації організатори, партнери та участники поділилися з гостями та пресою результатами пілотної програми психологічної реабілітації в “УЛІС”, яка пройшла з 31 січня по 2 лютого.

Для програми було залучено ветеранів від: Укрзалізниця, Veteran Hub, Метінвест, Центр психічного здоров’я та реабілітації  “Лісова поляна”.

Спікерами презентації стали: маркетинг-директор “УЛІС” Максим Виноградний; голова правління громадської організації “ДОЛАДУ”, засновниця і натхненниця DoLadu mental health lab Христина Курганська; офіційна представниця Israel Trauma Coalition в Україні Наталія Макієнко.

Планами на майбутнє: оздоровлювати на базі “УЛІС” ветеранів російсько-української війни щомісяця. Зараз їх кількість складає 15, але у майбутньому завдяки розбудові локацій, компанія матиме більше ресурсів для відновлення наших захисників та їх родин. 

Також “УЛІС” хоче масштабувати проєкт та згуртувати інші готельні комплекси довкола цієї ініціативи, щоб відновити та зміцнити ментальне здоров’я української нації заради формування сталого суспільства.