Служба безпеки викрила ще одну організаторку незаконного референдуму рф, який відбувся у період окупації правобережної Херсонщини
Під час фейкового плебісциту жінка входила до російського «виборчкому» у захопленому на той час селищі Веселе Каховського району. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.
У супроводі озброєних загарбників зрадниця обходила приватні домоволодіння і закликала місцевих жителів «проголосувати за приєднання» регіону до рф.
Після звільнення громади колаборантка під виглядом переселенки виїхала до Кривого Рогу, де намагалась переховуватись від правосуддя. Крім того, перебуваючи у місті, фігурантка оформила документи на отримання соціальних виплат і житла.
Співробітники СБУ викрили зловмисницю, встановили її місцеперебування і затримали. Колаборанткою виявилась мешканка Новокаховської міської громади. На початку повномасштабного вторгнення рф жінка підтримала російських загарбників і запропонувала їм свою допомогу у війні проти України.
Зловмисниці повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб).
Наразі жінка під вартою. Їй загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.
![](https://hronikers.com/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-13-14.35.57-682x1024.jpeg)
- священника УПЦ МП на Дніпропетровщині, який закликав вірян допомагати рашистам, відправили за ґрати