Хронікерс

Гарячі українські новини

РФ готується до війни із Заходом у наступні 10 років, – розвідка Естонії

Росія готується до військового протистояння із Заходом протягом наступного десятиріччя, її може стримати тільки нарощування збройних сил

Про це йдеться у повідомленні Служби зовнішньої розвідки Естонії, передає Хронікерс із посиланням на Reuters.

За словами очільника відомства Каупо Росіна, така оцінка ґрунтується на російських планах подвоїти кількість військ, розміщених уздовж кордону з членами НАТО Фінляндією і країнами Балтії — Естонією, Литвою і Латвією.

“Росія обрала шлях довгострокової конфронтації… і Кремль, ймовірно, очікує можливого конфлікту з НАТО протягом наступного десятиліття або близько того”, – заявив Росін.

Військовий напад з боку Росії, як зазначив Росін, є “малоймовірним” у короткостроковій перспективі, частково через те, що Росія вимушена зберігати військову присутність в Україні, і залишатиметься малоймовірним, якщо нарощування російських військ буде відповідати нарощуванню сил в Європі.

“Якщо ми не будемо готові, ймовірність буде набагато вищою, ніж без будь-якої підготовки”, — підкреслив він.

Російський прорив в Україні до її президентських виборів у березні не передбачається, оскільки для цього потрібно буде мобілізувати значно більше військ, ніж зараз, додав Росін.

Розвідник зазначив, що без підтримки Заходу Україна навряд чи зможе змінити ситуацію на полі бою, оскільки можливості Росії забезпечити свої війська боєприпасами продовжують переважати.