Хронікерс

Гарячі українські новини

Україна і Швеція ведуть перемовини щодо закупівлі БМП CV90

Представники України та Швеції обговорили строки та умови придбання для України партії БМП CV-90 шведського виробництва

Про це повідомило Міноборони, передає Хронікерс.

Вказано, що окрім війського відомства, у переговорах брали участь Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та Агенція оборонних матеріалів Швеції.

“Переговори під головуванням заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова відбулись в межах реалізації заяви про наміри між президентом України та прем’єр-міністром Швеції про посилене співробітництво у використанні платформи CV-90”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що коаліцію CV-90 було сформовано за ініціативи Швеції, до неї також увійшли Данія, Естонія, Норвегія, Нідерланди, Словаччина, Фінляндія та Чехія. Україна приєдналась до коаліції у вересні 2023 року.

Під час наради представники України та Швеції обговорили фінансові умови та зобов’язання України стосовно участі у проєкті, а також строки, умови та механізм закупівлі CV-90.

У січні поточного року Агенція оборонних матеріалів Швеції отримала дозвіл свого уряду на проведення переговорів для укладення міждержавної угоди на постачання Україні цих бронемашин.

“Така угода дасть можливість не лише здійснити разову поставку озброєнь, а й організувати широку співпрацю у сфері оборонної промисловості, зокрема у подальшому локалізувати частину виробництва в Україні”, – заявив Дмитро Кліменков.