Хронікерс

Гарячі українські новини

Ліквідовані ще п’ять «схем для ухилянтів»: серед фігурантів – депутат з Прикарпаття (ФОТО)

Служба безпеки заблокувала ще п’ять схем ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку

У різних регіонах України затримані організатори оборудок. Серед фігурантів – чинний депутат райради та посадовець Служби судової охорони. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

За гроші вони пропонували військовозобов’язаним уникнути призову та організувати втечу за кордон на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів. Вартість таких «послуг» ділки оцінювали до 10 тисяч доларів, залежно від терміновості та способу нелегального виїзду.

Так, на Прикарпатті затримали «на гарячому» депутата Калуської районної ради, який продавав фіктивні меддовідки про тимчасову непридатність до служби за станом здоров’я.

Фігурант особисто отримував гроші за готовий пакет підроблених документів. До незаконної діяльності він залучив свого знайомого, який підшукував ухилянтів, вів з ними «перемовини» та одержував від них «завдаток».

У Кропивницькому затримали посадовця Служби судової охорони, який пропонував військовозобов’язаним свій спосіб ухилення від призову. За різні суми хабарів він обіцяв призовникам працевлаштування у складі судового відомства для отримання «броні» від мобілізації до лав ЗСУ.

На Львівщині ліквідували ще один канал втечі ухилянтів до Євросоюзу. До організації злочину причетний очільник місцевого благодійного фонду, який оформлював ухилянтів як водіїв гуманітарних перевезень.

У Черкасах затримали представника місцевого громадського об’єднання з охорони громадського порядку, який торгував фіктивними меддовідками про «погане» здоров’я.

На Хмельниччині затриманий місцевий житель, який за гроші переправляв призовників до сусідньої країни поза пунктами пропуску.

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.