Хронікерс

Гарячі українські новини

У Тернополі з вини працівника ТЦК стався витік секретної інформації щодо іноземців, які планували вступити до лав ЗСУ

Слідчі Тернополя довели причетність працівника ТЦК до витоку секретної інформації про іноземців-рекрутів, яку поширили російські канали

Про це повідомляє пресслужба поліції Тернопільщини, передає Хронікерс.

Під час розслідування встановлено, що до злочину причетний інспектор мобілізаційного відділення. Чоловік відповідав за рекрутингову кампанію серед іноземців. Він збирав документи кандидатів, готував запити на проведення спеціальних перевірок та скеровував їх у державні органи.

При перевірці з’ясувалося, що працівник ТЦК на робочий та особистий комп’ютери встановив неліцензійне програмне забезпечення російського виробництва для віддаленого керування та для роботи зі службовою інформацією. Як наслідок – шкідливий програмний код став причиною витоку персональних даних 86 іноземців й інформація про кандидатів у ЗСУ з’явилася на російському телеграм-каналі.

Слідчі довели причетність чоловіка до злочину, передбаченого статтею 363 ККУ (порушення правил експлуатації електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку або порядку чи правил захисту інформації, яка в них оброблюється). Справу працівники поліції скерували до суду.