Хронікерс

Гарячі українські новини

Операція “Цитадель”: ССО підірвали біля Криму російський об’єкт з коригування ударів “шахедами” (ВІДЕО)

Українські бійці провели спецоперацію “Цитадель” у Чорному морі та підірвали важливий об’єкт окупантів

Про це повідомляє Хронікерс із посиланням на Сили спеціальних операцій ЗСУ.

“Оператори 73-го морського центру ССО провели надскладну та ефективну операцію в Чорному морі біля узбережжя тимчасово окупованого Криму, блискавично спрацювавши в зоні потенційного ураження противника”, – йдеться у повідомленні.

За розвідданими, одну з незаконно захоплених видобувних платформ росіяни використали для посилення роботи безпілотного літального апарату розвідки іранського виробництва “Мохаджер-6”. А саме – встановили обладнання, яке збільшує дальність і радіус його роботи. 

Цей дрон противник застосовував для ведення розвідки та подальшого нанесення ударів дронами-камікадзе Shahed по об’єктах критичної інфраструктури півдня України. 

Крім цього, на платформі противник встановив радіолокаційну станцію виявлення надводних об’єктів (від моторних човнів до кораблів) “Нева-Б”. За допомогою цієї РЛС росіяни контролювали обстановку в північно-західній частині Чорного моря. 

Після ретельного планування і підготовки, група 73-го морського центру ССО приступила до виконання завдання зі знищення ворожих об’єктів. 

Спецоперація проводилася в зоні постійного патрулювання авіації та флоту РФ. Вночі човни 73-го морського центру ССО підійшли впритул до видобувної платформи. Після проведення спеціальних дій і зачистки, об’єкт було заміновано. 

“Бойова група відійшла на безпечну відстань і здійснила підрив ворожої цілі. У результаті захоплено важливе обладнання противника та підірвано щоглу з антеною”, – розповіли в ССО.

Вдало проведена спецоперація забезпечила безпечне пересування кораблів і обмежила можливості ворога в північно-західній частині Чорного моря.