Хронікерс

Гарячі українські новини

Лікар ВЛК на Львівщині вимагав хабар у військового, щоб підтвердити непридатність до служби

Слідчі Нацполіції викрили лікаря ВЛК, який вимагав у військовослужбовця хабар за довідку про непридатність до служби

Про це інформує пресслужба Нацполіції, передає Хронікерс.

З 2016 по 2020 рік військовослужбовець проходив службу в одному з вищих навчальних закладів Міністерства оборони України. В цей час йому поставили ряд медичних діагнозів, згідно з якими визнали не придатним до військової служби у мирний час та обмежено придатним — у воєнний.

Після повномасштабного вторгнення він знову вступив до лав ЗСУ, проте хронічні хвороби почали загострюватися і керівництво порекомендувало йому почати лікуватися та комісуватися зі служби. В процесі лікування в клініці на Львівщині лікар повідомив пацієнту, що може допомогти у «вдалому» завершенні лікування та визнати його не придатним до військової служби. За таку послугу медик хотів отримати пʼять тисяч доларів.

Надалі лікар неодноразово викликав потерпілого до свого робочого кабінету та наполягав на якнайшвидшій передачі озвученої раніше суми, тому що в іншому випадку його знову визнають обмежено придатним до служби.

Правоохоронці затримали лікаря військово-медичного клінічного центру Західного регіону в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального Кодексу України під час отримання неправомірної вигоди.

Йому повідомлено про підозру в отриманні неправомірної вигоди в значному розмірі за вчинення неправомірних дій з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 Кримінального Кодексу України). Фігуранту загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.