Хронікерс

Гарячі українські новини

Ліквідовані ще 4 схеми для ухилянтів: однією з них скористався клірик УПЦ МП (ФОТО)

Служба безпеки заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку

У різних регіонах України затримали 10 організаторів оборудок. Ділки пропонували військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених документів. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Вартість таких «послуг» оцінювали до 12 тисяч доларів, залежно від терміновості виїзду.

Так, на Закарпатті викрили трьох ділків, які відправляли потенційних призовників до країн ЄС як водіїв міжнародних пасажирських рейсів.

Серед їхніх клієнтів був клірик місцевої єпархії УПЦ МП, який скористався схемою, щоб нелегально виїхати за кордон. Наразі він в Україні, за цим фактом триває розслідування.

За даними слідства, оборудку організували двоє співвласників місцевої автотранспортної компанії та їхній спільник – мешканець Хустського району. Використовуючи е-підпис підприємства, фігуранти вносили персональні дані клієнтів до інформаційної системи «Шлях». Після цього ухилянтів «підсаджували» на рейс другими водіями і таким чином вони перетинали кордон.

На Тернопільщині заблокували одразу дві схеми ухилення від мобілізації. Одну із них організували двоє місцевих комерсантів. Вони торгували фальшивими довідками військово-лікарської комісії та військкомату щодо непридатності до служби через «погане» здоров’я.

Для виготовлення «пакета документів» ділки використовували підроблені бланки і штампи відповідних держустанов.

Організатори іншої схеми називали себе прибічниками так званого «народовладдя». Зловмисники видавали своїм однодумцям військові квитки від імені фейкової організації. 

У Львові співробітники СБУ знешкодили злочинну групу, яка за гроші обіцяла призовникам «списання» з військового обліку за станом здоров’я. Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.