Хронікерс

Гарячі українські новини

Перед судом постануть російські військові що віддали наказ масовано обстрілювати Херсон

Двох генералів та підполковника російської армії судитимуть за те що віддали наказ обстрілювати Херсон

Про це інформує пресслужба ОГПУ, передає Хронікерс.

Слідством установлено, що командувачі віддавали накази на підготовку та здійснення широкомасштабного вторгнення на територію України підпорядкованим підрозділам з метою її окупації та терору цивільного населення.

На початку травня 2023 року задля досягнення цих цілей командувач угруповання військ “Днепр” ЗС РФ видав оперативну директиву підпорядкованим підрозділам про вогневе ураження міста Херсона. Виконанням цього злочинного бойового завдання займались генерал-лейтенант та його підлеглий підполковник Чорноморського флоту РФ.

Під їх командуванням ворожі війська тільки впродовж одного дня нанесли по цивільним об’єктам обласного центру щонайменше 18 цілеспрямованих ударів реактивними та осколково-фугасними снарядами.

Це призвело до загибелі 24 людей та травмування 51 особи, а також до пошкодження об’єктів житлового фонду, майна та інфраструктури.

Обвинуваченим генералу-полковнику та генералу-лейтенанту інкримінують ведення агресивної війни, а також віддання наказу про вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України).

Підполковник Чорноморського флоту ВМФ РФ обвинувачується у відданні наказу про вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України).