Хронікерс

Гарячі українські новини

Вигівський пояснив, чому поліція не роздає повісток

У Нацполіції пояснили, чому правоохоронці не роздають повістки військовозобов’язаним

У поліції немає додаткових ресурсів, аби в рамках мобілізації роздавати повістки військовозобов’язаним. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” заявив голова Національної поліції Іван Вигівський, передає Хронікерс.

“Позаминулого тижня до парламенту виносився один із законопроєктів щодо мобілізації, але він отримав зауваження та повернутий на доопрацювання. Лунає багато думок, заяв та коментарів стосовно роздачі повісток поліцейськими, а деякі діячі періодично озвучують навіть ідею про те, що поліцію необхідно мобілізувати та зобов’язати роздавати повістки без залучення ТЦК”, — зазначив він.

За словами Вигівського, поліція максимально сприяє ТЦК в тому, щоб встановлювати місцезнаходження ухилянтів, та згідно з повноваженнями й за наявності необхідних документів від військкоматів доставляти до них таких людей.

“Але вручення повісток, спільні наряди — це додаткове навантаження, і у нас немає такого ресурсу, щоб поставити біля кожного працівника ТЦК ще й поліцейського. Ми стоїмо на блокпостах, щодня виконуємо свої обов’язки, зокрема й непритаманні поліції функції”, – наголосив керівник Нацполіції.

Іван Вигівський додав, що поліцейські готові допомагати, але особисто фізично ходити роздавати повістки не будуть. Принаймні – поки законом не буде встановлена така норма і це не буде визначено як функціонал поліції. Утім, на його думку, в такому разі “людей не вистачить”.

“Я вважаю, що кожен повинен займатись своєю роботою, та у нас на сьогодні недостатньо ресурсу для того, щоб ми ще й ходили й роздавали повістки”, – підкреслив Іван Вигівський.

Він нагадав, що з 24 лютого 2022 року поліція працює в посиленому режимі, а створена в її лавах штурмова бригада “Лють” безпосередньо бере участь у відсічі збройної агресії РФ.