Хронікерс

Гарячі українські новини

На Миколаївщині фермер самовільно засіяв понад 400 га земель, що належать Збройним силам

Поліція повідомила про підозру фермеру за самовільне захоплення земель ЗСУ та завдання збитків на майже 29 млн грн

Про це інформує пресслужба Нацполіції, передає Хронікерс.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що у період з вересня по жовтень 2022 року підприємець самовільно зайняв земельні ділянки загальною площею 406, 09 га. Зловмисник, не маючи відповідного рішення органу виконавчої влади про передачу у власність або надання у користування та укладеного і зареєстрованого договору оренди земельних ділянок, розташованих в межах території Миколаївського району, незаконно обробив та засіяв сільськогосподарською культурою землі державної власності. Вказані ділянки мають цільове призначення – для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України. Таким чином підприємець завдав державі збитків на суму 28 844 000 гривень.

Правоохоронці арештували врожай підприємця майже на шість мільйонів гривень. Згідно з ухвалою суду арештоване майно передали Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

На підставі зібраних доказів та проведених експертиз, дізнавачі поліції повідомили 64-річному фермеру про підозру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.197-1 КК України, тобто самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному власнику. За скоєне правопорушення чоловіку загрожує до шести місяців арешту.