Хронікерс

Гарячі українські новини

Звільненому керівництву Держспецзв’язку повідомлено про підозру в заволодінні 62 млн грн

Про оголошення підозри високопосадовцям стало відомо в понеділок 20 листопада

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НАБУ, передає Хронікерс.

“20 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили організовану групу у складі з керівництвом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), які заволоділи державними коштами на суму понад 62 млн грн”, – йдеться в повідомленні НАБУ.

Слідство встановило, що впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу.

З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 рр. кошти у сумі понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину.

“Ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи”, – пояснили в НАБУ.