Хронікерс

Гарячі українські новини

Протести на кордоні: Польські перевізники блокують навіть гуманітарні вантажі

Польські вантажоперевізники, які заблокували кордон із Україною, не пропускають в тому числі вантажівки із гуманітарною допомогою та небезпечними вантажами, як цистерни з пальним

Про це заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, передає Хронікерс.

Повідомляється, що заступник міністра із командою фахівців провів день на пунктах пропуску Краківець-Корчова та Рава-Руська – Гребенне, де заблоковані відповідно 1200 та 500 вантажівок. Зокрема група уповноважених доставила їжу, воду та медикаменти для українських водіїв, які стоять в черзі.

“Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом та гуманітарка стоять в чергах. Передаємо інформацію про ці випадки польським колегам з Міністерства. Чекаємо відповідь, як це корелюється з заявами про безперешкодний перетин таких вантажів”, — підкреслив він.

Деркач зазначив, що на цих двох пунктах пропуску було загалом не більше 15 протестувальників. При цьому під час їхньої присутності на в’їзд до України пропустили більше транспортних засобів, ніж “зазвичай”.

“Тобто приїзд команди Міністерства впливає на те, скільки транспортних засобів вирішують пропускати відповідні служби та протестувальники”, — додав заступник міністра.

Також Деркач запевнив, що представники українського міністерства заручились підтримкою українських водіїв, які погодились, що заявлені польськими протестувальниками вимоги не можуть бути виконані.

“Окрема тема єЧерга – водії неодноразово публічно сказали, що послуга успішно працює і категорично відкинули будь-які поступки протестувальникам з виключення польських водіїв”, — додав він.