Хронікерс

Гарячі українські новини

Під контролем ЗСУ перебуває 10 км² території на лівобережжі Херсонщини

Сили оборони України готуються до продовження наземних операцій на східному березі Дніпра

ЗСУ контролюють 10 км² території поблизу Кринків на лівобережжі Херсонщини, передає Хронікерс з посиланням на ISW

Наразі бої тривають біля населених пунктів Пойма, Піщанівка та Кринки. Сили оборони намагаються перерізати трасу Олешки – Нова Каховка.

“Українські офіційні особи заявили, що українські війська створили плацдарми на східному (лівому) березі Херсонської області та проводять наземні операції, спрямовані на витіснення російських військ із зони дії артилерії західного (правого) берега Дніпра”, — йдеться в повідомленні.

Українські морські піхотинці після успішних дій закріпили кілька “плацдармів” на східному березі і проводять дії з розширення цих позицій. Військова доктрина США визначає плацдарм як “територію на боці ворога від водної перешкоди, яка є достатньо великою, щоб вмістити більшість сил, що переправляються, має адекватний рельєф, щоб забезпечити захист місць переправи, забезпечує безпеку сил, які переправляються, від прямого удару противника. вогонь і забезпечує базу для продовження атаки”.

Доктринальне визначення плацдарму не передбачає певного розміру сил для переправи, розміру охоронюваних позицій або можливості перекидати та керувати важкою військовою технікою з цих позицій. Необхідний розмір плацдарму залежить від операцій, які він покликаний підтримувати, і офіційне визнання Україною цих позицій плацдармами свідчить про те, що українське командування вважає, що цих позицій достатньо для продовження наземних операцій на східному березі.