Хронікерс

Гарячі українські новини

В Енергоатомі заявили про те, що окупанти своїм мастилом псують генератори на ЗАЕС

Росіяни продовжують порушувати технічні вимоги експлуатація обладнання на Запорізькій АЕС. Українські енергетики занепокоєні високою загрозою ядерної аварії

Про це повідомила пресслужба “Енергоатому”, передає Хронікерс.

Так, фейкове керівництво ЗАЕС наказало використовувати мастило російського виробництва для резервної дизельної електростанції (РДЕС), не врахувавши, що при нагріванні саме це мастило починає інтенсивно пінитися. Це призводить до зниження тиску в системі й автоматичного відключення дизель-генераторів.

“Такі дії некомпетентного та нелегітимного “керівництва” ЗАЕС від Росатому ведуть до неминучої деградації обладнання і систем, важливих для безпеки станції. Зрештою це може спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки – дизель-генераторів, із подальшим переходом в ядерну та радіаційну аварію. Після деокупації ЗАЕС всі, хто зараз свідомо виконує злочинні накази окупантів, порушуючи ліцензії українського регулятора, будуть відповідати за свої дії”, – зазначив президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

В компанії наголосили, що це є грубим порушенням вимог ядерного законодавства України та збільшує ймовірність настання радіаційної аварії.