Хронікерс

Гарячі українські новини

Затримано очільницю “канцелярії” херсонського вишу, що “насаджувала” російські стандарти

Правоохоронці затримали в Херсоні ще одну прихильницю російської ідеології

Про це інформує пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

За даними слідства, після окупації міста жінка підтримала російських загарбників та погодилась очолити відділ документообігу (“канцелярію”) у захопленому на той час місцевому університеті.

“На цій посаді — виконувала вказівки гауляйтера Сальдо щодо запровадження російських стандартів освіти в окупованій частині на півдні регіону. Для цього займалась “переформатуванням” документообігу в захопленому виші згідно з вимогами Міносвіти РФ”, — кажуть у СБУ.

Згодом жінка отримала російський паспорт та “голосувала за приєднання” Херсонщини до складу Росії. Також вона була активною учасницею пропагандистських заходів місцевої окупаційної адміністрації, де закликала херсонців підтримати загарбників у війні проти України.

Крім цього, масово поширювала кремлівські наративи на власній сторінці в заборонених “Однокласниках”. Там вона героїзувала бойовиків окупаційних угруповань РФ та виправдовувала захоплення Криму.

Після звільнення Херсона жінка залишилась у місті та продовжила періодично “розганяти” ворожу інтернет-пропаганду.

Під час обшуків в неї вдома знайшли:

документи, які підтверджують роботу на окупантів у виші;
її фото з російськими військовими у захопленому Херсоні;
прокремлівську символіку та інші докази незаконної діяльності.

Затриманій оголосили підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування збройної агресії РФ проти України). Їй загрожує до 5 років ув’язнення з конфіскацією майна.