Хронікерс

Гарячі українські новини

У Києві в метро маскують елементи архітектури з комуністичною символікою (ФОТО)

На станції метро “Вокзальна” розпочалися роботи з маскування елементів архітектурного оздоблення з комуністичною символікою

Про це повідомили в пресслужбі Київського метрополітену, передає Хронікерс.

Зазначається, що у межах декомунізації та дерусифікації розпочаті маскувальні роботи декоративних рельєфних щитів із зображенням більшовицьких вождів, серпа і молота та іншої комуністичної символіки на станції метро “Вокзальна”.

Відповідні елементи архітектурного оздоблення станції поміщено у спеціальні дерев’яні щити.

Як зазначили в метрополітені, оскільки станція “Вокзальна” є нерухомим об’єктом культурної спадщини – пам’яткою містобудування та архітектури місцевого значення, витвором інженерного мистецтва, вона має охоронний статус та оберігається державою згідно із правовим статусом пам’ятки.

“Київський метрополітен експлуатує та утримує станцію з дотриманням вимог законодавства і, як балансоутримувач, несе відповідальність за нерухоме майно, що належить до пам’ятки. Наразі підприємство направило всі необхідні листи та звернення для отримання дозволу на демонтаж із публічного простору декоративних рельєфних щитів, розміщених у середній залі станції “Вокзальна””, – йдеться в повідомленні.

Доки триває процедура узгоджень, прийнято рішення щодо тимчасового маскування цих об’єктів.