Хронікерс

Гарячі українські новини

«Вибори» рф на Запоріжжі: СБУ розшукала колаборантку, яка допомогла окупантам

Служба безпеки затримала ще одну колаборантку, яка причетна до незаконних виборів рф на тимчасово захопленій території на півдні України у вересні цього року

Жінка обходила приватні оселі місцевих жителів та закликала їх «проголосувати» за кремлівського «кандидата» до окупаційних «законодавчих зборів Запорізької області рф». Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Щоб зібрати «потрібну» кількість «голосів», її супроводжували озброєні загарбники, які погрожували людям автоматами у разі відмови брати участь у фейковому плебісциті.

За співпрацю з окупантами їхня поплічниця отримала 5 тисяч доларів як «одноразову» грошову винагороду.

Також вона отримала «привілей» щодо вільного пересування на тимчасово захопленій частині регіону.

Співробітники СБУ задокументували злочини колаборантки та затримали її, коли вона приїхала на Вінниччину, щоб приховати у родичів одержані від агресора гроші. Фігуранткою виявилась мешканка Чернігівського району Запорізької області, яка після його захоплення підтримала російських загарбників.

За це окупанти запропонували їй стати «секретарем» місцевого «виборчкому рф». Для «перекваліфікації» колаборантку відправили до рф на відповідні курси під назвою «організація діяльності виборчої комісії».

Там вона отримала «сертифікат російського центру навчання виборчим технологіям» при центрвиборчкомі країни-агресора.

Затриманій повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність, участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території).

Наразі вона перебуває під вартою. Зловмисниці загрожує до 10 років тюрми.