Хронікерс

Гарячі українські новини

Rheinmetall поставить Україні 25 танків Leopard 1A5 у 2024 році

Німецький зброєбудівний концерн Rheinmetall уклав контракт з урядом України про постачання 25 танків Leopard 1, а також допоміжної техніки у 2024 році

Про це повідомила пресслужба концерну, передає Хронікерс.

Угода передбачає постачання 25 бойових танків Leopard 1A5, а також 5 броньованих евакуаційних машин Bergepanzer 2 і двох танків для підготовки водіїв.

Замовлення, яке фінансується урядом Німеччини, коштує «близько двох цифр» у мільйонах євро, кажуть у компанії. Берлін також забезпечить навчання, логістику, запасні частини, технічне обслуговування та інші допоміжні послуги для України.

Постачання заплановано на 2024 рік. Зараз системи Leopard 1 проходять капітальний ремонт і підготовку до використання на заводах Rheinmetall в Німеччині.

У концерні нагадали, що раніше перед ними поставили завдання виробити для України 80 бойових машин піхоти Marder. Більшість із них уже передали українським військовим.

Також Rheinmetall готовий поставити ще 20 БМП Marder, щойно отримає відповідне замовлення. Наприкінці 2023 року – на початку 2024-го Україна також отримає 5 десантних машин Caracal, кажуть у концерні.

Крім того, від імені урядів Нідерландів і Данії наступного року Rheinmetall поставить в Україну 14 танків Leopard 2A4. Ще компанія надає Збройним силам України боєприпаси, безпілотники, медичне обладнання тощо.