Хронікерс

Гарячі українські новини

Польща розгорнула танковий батальйон біля кордонів з Білоруссю

Польща на кордоні з Республікою Білорусь розгорнула новий танковий батальйон, укомплектований танками К2 виробництва Південної Кореї

Про це повідомляє  пресслужба Міністерства оборони Польщі, передає Хронікерс.

Новий танковий батальйон розпочне роботу у Чартаєві – населеному пункті поблизу кордону з Білоруссю в районі Бреста.

“У Чартаєві починає функціонувати новий танковий батальйон, який увійде до складу 1-ї піхотної дивізії, завданням якої є стримування агресора та гарантування безпеки, якщо ми подивимося на напрямки нападу зі сходу”, – заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Він зазначив, що інфраструктура для моторизованої бригади створюється з нуля, оскільки раніше там не дислокувалися військові частини.

“Вже створено контейнерне містечко з необхідною соціально-побутовою інфраструктурою, яке забезпечує функціонування 180 бійців. У найближчі роки планується розширення постійної інфраструктури, що дозволить створити інші підрозділи моторизованої бригади”, – заявив міністр. 

Формування 1-ї піхотної дивізії розпочалося у вересні 2022 року. Вона матиме 12 військових частин, зокрема 4 загальновійськові бригади, артилерійську бригаду, 4 полки військових типів і 3 спеціалізовані батальйони. Планується, що дивізія налічуватиме понад 30 тисяч солдатів і буде оснащена найсучаснішим обладнанням.

Міністр оборони додав, що польська армія нарощує потенціал із 2015 року, у тому числі, активно проводить політику модернізації власної армії, що проявляється у закупівлі сучасних зразків озброєння, а також у створенні та відновленні бойових підрозділів.

“Ми будуємо та формуємо нові військові частини. Набираємо молодих добровольців до армії, тих, котрі хочуть пов’язати своє майбутнє з військом Польським. Ми оснащуємо ці підрозділи сучасним озброєнням”, – наголосив міністр.