Хронікерс

Гарячі українські новини

На підконтрольну Україні територію повернули ще двох дітей

До України вдалось повернути двох дітей, які перебували у тимчасово окупованому Криму

Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, передає Хронікерс.

“В межах реалізації затвердженого плану дій Президента Bring Kids Back UA нам вдалося повернути додому ще двох українських дітей. Це Єгор та Валерія, 2009 та 2015 років народження. Вони приїхали разом з бабусею”, – зазначив Єрмак.

За його словами, ці діти народилися в Криму та опинилися під опікою бабусі у зв’язку зі смертю батька і позбавленням батьківських прав матері.

“Враховуючи те, що молодша онука не є кровною родичкою бабусі, оформлення відповідних документів тривало певний час, що не дозволяло раніше виїхати з окупованого Криму”, – зауважив Єрмак.

Після повномасштабного вторгнення Росії активізувався тиск на осіб, які дотримуються проукраїнських поглядів. Бабуся ухвалила рішення виїхати з Криму разом з дітьми, зауважив керівник ОП.

Жінка звернулася до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням про сприяння у переїзді разом з неповнолітніми.

“Наша команда допомогла їм виїхати до України, була розроблена легенда, яку родина використовувала при контактах з представниками окупаційної влади та спецслужб країни-агресора. Зараз вони вже у Києві”, – повідомив Єрмак.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що після низки здійснених заходів та наданих Офісом омбудсмена рекомендацій для перетину кордону бабусі вдалося виїхати разом із неповнолітніми внуками.

“А наш супровід і допомога у цій операцій з повернення – має гарний результат. Жінка із внуками в безпеці на території України”, – наголосив Лубінець.

За його словами, нині вони надали інформацію фахівцям у Центрі захисту прав дитини, а діти отримали корисні гаджети для навчання.