Хронікерс

Гарячі українські новини

Латвія виділить на відбудову Чернігівщини близько 5 млн євро

Наступного року Латвія збирається надати Чернігівській області допомоги на 5 мільйонів євро

Про це під час візиту до Чернігова повідомив директор Департаменту економічних відносин Міністерства закордонних справ Латвії Крістапс Брусбардіс, передає Хронікерс із посиланням на Чернігівську ОВА.

“Чернігівщина залишається пріоритетним регіоном для нашої країни. Хоча бюджет допомоги на наступний рік ще обговорюється, плануємо виділити на відбудову області близько п’яти мільйонів євро”, – сказав Брусбардіс.

Він зазначив, що серед варіантів, які розглядає латвійська сторона, – надання генераторів, допомога у відновленні регіону (напряму з ОВА чи у співпраці з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), а також організація тренінгів з підготовки спеціалістів, задіяних у плануванні відбудови регіону.

Перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем запропонував гостям кілька варіантів співпраці – допомога у відбудові реабілітаційного центру по вулиці Чорновола, закупівля протирадіаційного обладнання в дитячу обласну лікарню та ремонт інфекційного відділення обласної лікарні, яке сильно постраждало під час війни.

Цього року Латвія надала Чернігівщині матеріали для відбудови у Ягідному, передає гуманітарну допомогу та модульні будинки, а діти Чернігівщини їздили до Латвії на оздоровлення.