Хронікерс

Гарячі українські новини

Консул України незаконно видавала мешканцям Сходу українські візи для виїзду до ЄС

Слідчі Нацполіції викрили консула України в одній з країн Центральної Азії, яка незаконно надавала українські візи мешканцям Сходу

Про це інформує пресслужба Нацполіції, передає Хронікерс.

Обіймаючи посаду другого секретаря з консульських та адміністративних питань, у 2020-2021 роках жінка вносила неправдиві відомості до електронних реєстрів. Таким чином вона оформила 23 візи для в’їзду в Україну громадянам Ісламської Республіки Пакистан, Народної Республіки Бангладеш та інших країн із так званого переліку “країн міграційного ризику”.

За свої послуги з незаконного оформлення візи консул брала 3 800 доларів. Після оплати хабаря фігурант отримував в консульстві українську візу та вільно в’їжджав на територію України з будь-якої країни.

“За час роботи злочинниці з серпня 2018 року по вересень 2023 року консульство видало 900 віз без погоджень. За цей самий період часу вона придбала три квартири в Києві та одну в Одесі загальною вартістю пів мільйона доларів”, – повідомили в поліції.

В ході обшуків правоохоронці виявили десять тисяч доларів, переписки з охочими незаконно перетнути кордон України, ноутбук зі списками та паспортними даними клієнтів та інші докази.