Хронікерс

Гарячі українські новини

Жителька Донеччини “зливала” росіянам відомості про ЗСУ. Її затримала СБУ (ФОТО)

Правоохоронці затримали інформаторку російських спецслужб поблизу передової в Донецькій області

Про це інформує пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Затримана жителька Костянтинівки. За даними слідства, вона спостерігала за переміщенням військової техніки ЗСУ, а також випитувала потрібні відомості у знайомих під виглядом побутових розмов.

Отриману інформацію жінка “зливала” до 4 Telegram-каналів, створених російськими спецслужбами для відслідковування локацій Сил оборони. Правоохоронці кажуть, що вона підписалася на ворожі інтернет-ресурси ще на початку року та згодом почала публікувати там свої дописи з орієнтовними геолокаціями ЗСУ.

“Жінка збирала розвіддані про дислокацію та переміщення українських військ, які залучені до контрнаступальних операцій в районі Бахмута. Насамперед намагалася встановити координати вогневих позицій ствольної та реактивної артилерії ЗСУ, зокрема артсистем HIMARS. Також її цікавили напрямки польотів бойової авіації та маршрути руху важкої бронетехніки українських захисників”, — кажуть у СБУ.

У жінки знайшли мобільний телефон, який вона використовувала для передачі розвідданих. Їй оголосили підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ).