Хронікерс

Гарячі українські новини

Росіяни збираються відправити на фронт українських військовополонених, – ISW

Російський батальйон, що складається з українських військовополонених найближчим часом може бути розгорнутий в Україні, що є очевидним порушенням Женевської конвенції про військовополонених

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає Хронікерс.

За даними росЗМІ, 7 листопада солдати батальйону “Богдан Хмельницький” склали присягу на вірність Росії і незабаром будуть розгорнуті в Україні. Батальйон діятиме у складі формування “Каскад” “ДНР”, що свідчить про те, що військовополонені будуть розгорнуті в районі кордону Донецько-Запорізької області

“Російські джерела стверджують, що командування РФ ставитиметься до військовополонених так само як і до російських солдатів, і що вони отримуватимуть однакову зарплату та пільги”, – йдеться у звіті.

Раніше повідомлялося, що російські державні ЗМІ стверджували, що російські війська “завербували” до 70 українських військовополонених з різних російських колоній для служби в батальйоні “Богдан Хмельницький”.

Аналітики наголосили, що українців змусили піти на службу до ворога, що є явним порушенням Женевської конвенції. Вона передбачає, що “жоден військовополонений ніколи не може бути відправлений у зону бойових дій” і не повинен “прийматися на роботу, яка носить шкідливий для здоров’я або небезпечний характер”.