Хронікерс

Гарячі українські новини

Депутат Тернопільської райради вимагав 300 тисяч доларів за вирішення земельного питання (ФОТО)

Служба безпеки та НАБУ ліквідували ще одну корупційну схему одержання грошей за оформлення права власності на землю

До організації оборудки причетний депутат Тернопільської районної ради, який за сумісництвом є заступником керівника місцевої територіальної громади. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

За матеріалами слідства, депутат та його спільник-адвокат вимагали 300 тисяч доларів з українського інвестора, який хотів придбати агрокомпанію на території регіону. За цю суму фігуранти обіцяли покупцю не створювати штучних перешкод під час оформлення власності на земельні ділянки, які належать сільгосппідприємству.

Співробітники СБУ поетапно задокументували всі факти протиправної діяльності фігурантів, що дозволило своєчасно викрити схему та встановити всіх її учасників.

Окрім депутата і адвоката викрито також нинішнього власника цього підприємства, який підбурював покупця до підкупу судді, депутата та його спільника, щоб землю цього підприємства остаточно вивели в приватну власність.

Депутату райради повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Злочинні дії його спільника – адвоката – кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України.

Крім того, підозру отримав керівник агропідприємства за ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.