Хронікерс

Гарячі українські новини

Угорщина знову обіцяє блокувати початок переговорів з Україною про вступ до ЄС

Угорщина блокуватиме початок переговорів з Україною про вступ до ЄС, поки не буде виконано вимог щодо мови освіти для національних меншин

Про це в інтерв’ю NOS заявив політичний радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Балаш Орбан, передає Хронікерс із посиланням на ЄП.

При цьому Орбан стверджує, що “Угорщина завжди була прихильником зближення України з Євросоюзом”.

“Було ухвалено нові закони, які зробили життя угорців в Україні нестерпним. Ми не можемо з цим погодитись. Позиція Угорщини кришталево зрозуміла: доки існує цей закон, не може бути жодних дискусій з українцями про їхню інтеграцію до Євросоюзу”, – сказав радник прем’єра.

На уточнююче питання, чи блокуватиме Угорщина початок переговорів про приєднання України, він відповів: “Ми заблокуємо доти, доки проблему не буде вирішено”.

Також Орбан додав, що “нові закони зробили життя угорців в Україні нестерпним”.

Йдеться про нещодавно запроваджений в Україні закон, який зобов’язує меншини, а не лише угорську, отримувати щонайменше 70 відсотків освіти українською мовою. Таким чином, діти, які ростуть в угорськомовних сім’ях в Україні, значно відставатимуть у навчанні, кажуть в Угорщині.

“Ми не можемо з цим змиритися… Позиція Угорщини абсолютно чітка: доки існує цей закон, не може бути жодних дискусій з українцями про їхню інтеграцію до Європейського Союзу”, – наголосив Балаш Орбан.