Хронікерс

Гарячі українські новини

Росія провалила випробовування ядерних ракет “Ярс” і “Булава”, – ГУР

Росія провела 1 листопада невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, яка є основною у її наземному компоненті стратегічних ядерних сил

Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України, передає Хронікерс.

Зазначається, що запуск було здійснено із космодрому Плєсєцк у Архангельській області по цілі на полігоні Кура на Камчатці.

“Ракета “Ярс” збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії 25 жовтня 2023 року. Так само невдало 25 жовтня завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера “Борей” балістичної ракети РСМ-56 “Булава”, що вкотре засвідчило її ненадійність”, – наголосили в ГУР.

Розвідники додали, що рф має серйозні проблеми і з важкою МБР РС-28 “Сармат” шахтного базування, яка є одним з ключових проектів в оголошеному москвою процесі модернізації стратегічних ядерних сил країни.

Як відомо, ракету “Сармат” почали створювати у 2009 році і, за планами Кремля, вона мала стати на озброєння ще п’ять років тому, однак дату постійно відтерміновували. Зрештою це сталося у вересні 2023 року – після першого і єдиного повноцінного випробування.

 “У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 “Воєвода”, створена їй на заміну ракета “Сармат” позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично “Сармат” – недопрацьована, недосконала, сира ракета”, – підкреслили в ГУР.

Крім того, залишаються неподоланими складнощі росії у намірах вдосконалити повітряний компонент стратегічних ядерних сил. У межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно опрацьовувати 1-2 літаки.

“Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора рф – прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти Москви”, – йдеться у повідомленні.